هاست لينوكس

عضویت در کانال تلگرام مادرانه، ویژه خانم های ایران زمین

ایستگاه وبگردی
مراکز دیدنی استانبول
لحظه سقوط هواپیمای تایوانی+عکس
نا کجا آباد واقعا وجود دارد +تصاویر
سفر سی ثانیه ای به دزفول +عکس
بهشت رویایی و دیدنی تهران +تصاویر
بزرگترین گاف‌های سینمای جهان
کد مطلب: 15359 
تعداد بازدید: 78,184 بازديد / 
زمان انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ 

همخانه شدن دختران و پسران مجرد

مهمترین مساله ویران کننده خانواده‌های ایرانی در سال‌های گذشته طلاق بوده است.

آمار طلاق مخصوصا در شهر تهران در سال‌های گذشته همواره روند صعودی داشته است…

در حال حاضر بر اساس آمارها از هر ۴ ازدواج تهرانی‌ها یکی از آن‌ها به طلاق منجر می‌شود

 

 

.

 

 

قانون-سخت بودن ازدواج، آمارهای طلاق، هجوم فرهنگ‌ بیگانه و آموزش‌هایی که نیست، چهار ضلع اصلی است که می‌توان از آن به عنوان دلایلی برای افزایش همخانه شدن دختران و پسران بدون ازدواج رسمی بر شمرد.

به گزارش شهر، چندی پیش برای نخستین بار زنگ هشدار زندگی مشترک بدون ازدواج رسمی یا به عبارتی دیگر همخانه شدن دختران و پسران دانشجوی مجرد، توسط رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران به صدا در آمد.

دختر و پسری که در جامعه و خانواده مسلمان رشد یافته در سن جوانی و زمانی که می‌تواند تصمیمی برای تشکیل خانواده بگیرد، زندگی در خانه‌ی مجردی را با یک جنس مخالف ترجیح می‌دهد. سبکی متفاوت و نامعلوم از روابط اجتماعی که پیش از این در جامعه ایران کمتر دیده شده است. زندگی در خانه‌هایی که به گفته امان‌الله قرایی مقدم جامعه شناس «بستری برای شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی مختلف خواهد بود».

خانه‌هایی مخفی، محل آرامش یا تنش؟

دلیل انتخاب این دسته از جوانان چیست؟ جوانانی که امروز کمتر دیده می‌شوند و احتمالا عده‌ای از آن‌ها بدون اطلاع والدین و خویشاوندان در این خانه‌ها زندگی می‌کنند و تنها نزدیک‌ترین دوستان و همسالانشان از زندگی آن‌ها خبر دارند.

زندگی غیر رسمی و مخفی کاری که گاهی با عنوان دانشجویی در  از آن یاد می‌شود. زندگی که به هیچوجه حتی از دور و با معیارهای غربی هم قابل رضایت نمی‌نماید و می‌توان گفت بیشتر از اینکه خانه‌ای آرامش بخش باشد محل تنش‌های فکری است.

یکی از جوان‌ها: خیلی اتفاقی هم‌خانه شدیم! چرا که نه؟

حامد یکی از جوانانی است که حدود یک سال است همراه با به گفته خودش دوستش(از جنس مخالف) در یک خانه مجردی زندگی می‌کند. وقتی از او می‌پرسیم که چرا این سبک زندگی را انتخاب کردی؟ در پاسخ از ما می‌پرسد چرا انتخاب نکنم؟

حامد همخانه شدن خود را با دوستش خیلی اتفاقی آغاز کرده است. جالب اینکه هر دو ساکن تهرانند. ولی خانواده آن‌ها از شکل زندگی آن‌ها خبر ندارند. در واقع خانواده فکر می‌کند که آن‌ها در یک خانه مجردی با دوستان همجنس خود مشغول زندگی هستند. آدرس خانه‌ را تنها دوستان نزدیکشان دارند و شخص دیگری از این رابطه اطلاع ندارد. هر دو آدرس خانه‌های مجردی دوستان‌شان را به خانواده‌های‌شان داده‌اند.

حامد ۳۴ سال سن دارد و نزدیک ۷ سال است که به شکل مجردی زندگی می‌کند و می‌گوید دوستش علاقه زیادی داشته تا جدا از خانه زندگی کند و گرانی مسکن هم مزید بر علت شده تا هر دو در یک خانه زندگی کنند. به گفته حامد با این شکل زندگی‌اش مشکل ندارد و اما برای دوست دخترش که به تازگی وارد زندگی مجردی شده کمی سخت است. دوست دختر حامد نیز ۳۱ سال دارد و به گفته حامد پیگیری و حساسیت زیادی از جانب خانواده وی وجود ندارد.

علت‌ها چیست؟

وقتی از یکی از آن‌ها می‌پرسیم پاسخ مشخصی نمی‌دهد و از پاسخ‌دادن فرار می‌کند. به نظر می‌رسد خودش نیز دقیق نمی‌داند که چرا این زندگی را انتخاب کرده است.

همخانه شدن با جنس مخالف بدون ازدواج رسمی، یعنی نوعی از زندگی با کمترین تعهدات قانونی و شرعی و عرفی و خانوادگی؛ وقتی فردی وارد چنین رابطه‌ای می‌شود در واقع از نظر وی شکل‌های موجود و قانونی و شرعی زندگی خانوادگی ناکارآمد و دردسر ساز به نظر آمده و او بدون آگاهی شکل جدیدی از زندگی را که پیش‌از این فقط شنیده یا در فیلم و سریالی مشاهده کرده انتخاب می‌کند. شکلی که بی‌شک آسیب‌های بی‌شماری نه تنها برای طرفین این زندگی بلکه برای جامعه خواهد داشت.

به طور یقین نمی‌توان مشاهده این سبک از زندگی و نوعی الگوگیری از زندگی غربی را عامل اصلی گرایش جوانان به این سبک از زندگی دانست. قرایی مقدم جامعه شناس در این‌باره می‌گوید: «رسانه‌های تبلیغی غربی کمترین نقش را در این موضوع دارند و بیشترین علت را باید در جامعه خودمان جستجو کنیم.»

طلاق و آسیب‌های فراوانش

مهمترین مساله ویران کننده خانواده‌های ایرانی در سال‌های گذشته طلاق بوده است. آمار طلاق مخصوصا در شهر تهران در سال‌های گذشته همواره روند صعودی داشته است. در حال حاضر بر اساس آمارها از هر ۴ ازدواج تهرانی‌ها یکی از آن‌ها به طلاق منجر می‌شود.

بنا بر آمار دیگری، ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج در کشور وجود دارد که روند فعلی نشان می‌دهد عده‌ی زیادی از رسیدن جوانان به سن تجرد قطعی سخن می‌گویند.

خاطره‌های جمعی منفی از ازدواج در جامعه امروز

برخی از جوانان پس از ازدواج و هنگام تصمیم گیری برای طلاق به دلیل مشکلات و قوانین موجود بسیار دچار دردسر هستند. برای مثال مردانی که به دلیل مهریه سنگین تشکیل زندگی (البته همراه با انتخاب غلط) برای آن‌ها زندان را به ارمغان آورده یا زنانی که بعد از پشیمانی از انتخاب زوج خود چندین سال برای گرفتن طلاق دوندگی می‌کنند؛ خاطره‌های منفی از کارایی ازدواج در بسترهای موجود را در ذهن جوانان حک کرده است.

شباهت ازدواج و انتخاب هندوانه از نظر پدرام!

از نظر برخی جوانان تبعات انتخاب غلط در ازدواج بسیار بالا است. چه از بعد خانوادگی که مخارج سنگینی را بر دوش جوانان می‌اندازد و به نوعی جوانان بیشتر مجبور به اجرای تشریفات مورد پسند خانواده‌ها هستند و چه از لحاظ امکان انتخاب غلط، پدرام یک جوان ۲۵ ساله معتقد است: «ازدواج کردن مانند انتخاب هندوانه می‌ماند و فقط در خانه و چند روز بعد متوجه می‌شوی چه انتخابی داشته‌ای!»

موردی دیگری که نباید از آن چشم پوشید و شاید از آن بتوان به عنوان ریشه تمام آسیب‌ها یاد کرد آموزش است. به گفته دکتر شیخاوندی «ما جوانان را برای زندگی در این جامعه آموزش نداده‌ایم. آموزش تنها حساب و کتاب و جغرافیا نیست. نظام آموزشی باید زندگی را آموزش دهد. زندگی در هر جامعه‌ای آموزش‌های خاص خودش را دارد».

سخت بودن ازدواج برای مجردها، آمارهای نگران کننده طلاق، هجوم فرهنگ‌های بیگانه و آموزش‌هایی که نیست چهار ضلع اصلی است که می‌توان از آن به عنوان دلایلی برای افزایش همخانه شدن دختران و پسران بدون ازدواج رسمی بر شمرد. خانه‌هایی که خود معلول آسیب‌هایی هستند و آسیب‌های دیگری را هم به دنبال خواهند داشت.


 1. بابك
  در یکشنبه ۶ در تاریخ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۳۱ ق.ظ

  اگر امكان يا دوست ندارن عقد دائم كنند بهتر است حتما موقت بكنند كه اگر بچه اي پيدا شد به مشكل نخورند. ولي بهتر است حتي اگر هم نمي خواهند اينم انجام بدند خانواده ها در جريان باشند


 2. فرناز
  در سه شنبه ۲۹ در تاریخ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۸ ق.ظ

  ممنون ازمطالب زیباتون


 3. ارمیتاجون
  در شنبه ۲۴ در تاریخ فروردین ۱۳۹۲ - ۷:۱۷ ق.ظ

  بدنی


 4. شکیبا
  در سه شنبه ۲۷ در تاریخ فروردین ۱۳۹۲ - ۷:۴۵ ق.ظ

  سلام
  ممنون ازمطالب جالبتون
  ولی وااااقعا تاسف باره که باتربیت غلط خانواده ها وکم یا بی محبتیشون بچه ها رو ب این روزمیندازن


 5. علي
  در چهارشنبه ۲۶ در تاریخ تیر ۱۳۹۲ - ۱:۱۸ ب.ظ

  مقصر خانواده ها و جامعه است


 6. mohammad
  در یکشنبه ۲۰ در تاریخ مرداد ۱۳۹۲ - ۲:۲۴ ب.ظ

  jalebe


 7. zahra
  در یکشنبه ۲۰ در تاریخ مرداد ۱۳۹۲ - ۳:۴۳ ب.ظ

  سلام آقا علی اول مقصر خود شخص میباشد.


 8. marjan
  در یکشنبه ۲۰ در تاریخ مرداد ۱۳۹۲ - ۹:۰۱ ب.ظ

  اگه خانواده ها بذارن دختر پسر قبل از ازدواج با هم خوب آشنا شن هیچکدوم ازین اتفاقا نمیوفته وقتی نمیذارن همدیگرو بشناسن معلومه اینجوری میشه خب . زندگیته الکی نیست که شرط بندی کنی خوب میشه یا بد


 9. منصور
  در چهارشنبه ۸ در تاریخ آبان ۱۳۹۲ - ۱:۴۶ ق.ظ

  بابک جون با گذاشتن کلاه شرعی هیچی درست نمیشه…


 10. امید
  در دوشنبه ۱۳ در تاریخ آبان ۱۳۹۲ - ۷:۴۶ ب.ظ

  ,واقعا اشتباست/


 11. نداجون
  در پنج شنبه ۲۳ در تاریخ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

  من مطلب و اصلانخوندم ولی بانظر زهرا اصلاموافق نیستم


 12. مهشید
  در یکشنبه ۳ در تاریخ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۲۱ ق.ظ

  مرسی از مطالب خوبتون


 13. حسین
  در پنج شنبه ۱۹ در تاریخ دی ۱۳۹۲ - ۹:۳۴ ب.ظ

  کسی که ضرر میکنه دختره


 14. حسین
  در پنج شنبه ۱۹ در تاریخ دی ۱۳۹۲ - ۹:۳۸ ب.ظ

  نهایتا به ضرر دختره.
  مرسی بابت مطالب شفافی که گذاشتی


 15. حمیدرضاپراینده
  در چهارشنبه ۲۵ در تاریخ دی ۱۳۹۲ - ۵:۳۲ ق.ظ

  باعرض سلام وخسته نباشید واقعا همخانه شدن دختروپسر موضوع جالبی است وممنون ومتشکر که به فکر جوانان هستید


 16. مستانه
  در سه شنبه ۲۹ در تاریخ بهمن ۱۳۹۲ - ۱:۴۷ ب.ظ

  با نظر حسین موافقم با این روش غلط زندگی دخترها خیلی ضرر می کنن. از نظر عاطفی صدمه می بینن. تازه اگر هم موضوع ازدواج مطرح بشه پسره میگه من با همچین دختر خرابی ازدواج نمی کنم( به خودش هیچ ایرادی رو وارد نمیدونه) خانواده دختره هم اگر بفهمه دختره رو از خودشون طرد می کنن تو جامعه هم بد نام میشه. هر چی باشه فرهنگ و عرف جامعه ما نسبت به زنها و دخترها ظالمانه است.


 17. هستی
  در جمعه ۹ در تاریخ اسفند ۱۳۹۲ - ۹:۲۶ ب.ظ

  به نظر من کار خعلی زشتی هست در اخر زندگی دختره تباه میشه ومقصر اصلی خانوادهاشون هستن


 18. هستی
  در جمعه ۹ در تاریخ اسفند ۱۳۹۲ - ۹:۳۴ ب.ظ

  من با نظر مستانه موافقم خعلی خجالت اوره که یه دختروپسر نامحرم تو یه خونه زندگی کنن در اصل پسره داره از دختره سو استفاده میکنه


 19. آرشیدا
  در شنبه ۲ در تاریخ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۸ ق.ظ

  بنظرمن اشکالی نداره چ عیبی داره دو جون هم خونه بشن ولی بشرطی ک واقعا همو دوست داشته باشن و قصد سواستفاده رو نداشته باشن از هم…


 20. گلی
  در یکشنبه ۷ در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۳:۵۶ ب.ظ

  چرا که نه خیلی هم خوبه ولی نه تو جامعه ما که پسرا ظرفیت ندارن من موافقم ولی پسرای ایرانی جنبه ندارن بی ظرفیت و سو استفاده گر هستن و نمیشه بهشون اعتماد کرد حق هم دارن میگن دختر ضرر میکنن چون میدونن چه جوونورایی کثیفی هستند


 21. نسيم
  در یکشنبه ۷ در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۵:۳۴ ب.ظ

  بهترين انتخاب رو كردن
  اگر مي خواستن ازدواج كنند مگه عقلشون كم بوده اينطوري باهم باشند. درضمن من خودم خيلي هارو در فاميل ميشناسم كه مجردي به اين شيوه با دوست پسرشون زندگي مي كنند و كل خونواده خصوصاً پدر و مادرشون خبر دارن و مشوقشون هستن .


 22. علی
  در جمعه ۱۲ در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۹:۵۰ ب.ظ

  ممنون از مطالب جالبتون اما اینطور زندگی کردن اگه برای تمرین و به قصد بیشتر شناختن طرفین باشه خیلی خوبه باعث میشه بعد از ازدواجشون به مشکلاتی که خیلی از زوجین بهش برمیخورند روبرو نشند ویا کمتر بشن


 23. امید
  در پنج شنبه ۲۵ در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۶:۴۲ ق.ظ

  همخانه شدن دختر ها با پسرها خوبه فقط حواسشون باشه زیاد خودمونی نشن


 24. ارش
  در سه شنبه ۳۰ در تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۷:۲۵ ق.ظ

  کار خوبی می کنن


 25. کیمیا
  در شنبه ۱۷ در تاریخ خرداد ۱۳۹۳ - ۶:۲۶ ب.ظ

  پسراهرغلطی بکنن آبروشون نمیره ولی دخترا…..


فرم ارسال نظر

           

         (پنهان)

  

لطفاً عدد داخل تصوير را وارد كنيد
عکس روز
راه و رسم زندگی
مطالب جالب

آخرین مطالب


تبلیغات ویژه
امکانات بانو وان
پخش اینترنتی قرآن کریم
تلویزیون اینترنتی
لیست آهنگ های پیشواز همراه اول
لیست آهنگ های پیشواز ایرانسل
لیست آخرین زمین لرزه های ایران
اوقات شرعی به تفکیک شهرها
پنل ارسال SMS پیامک
عضویت در گروه بانوان
سایر موضوعات سایت
عکس روز
مطالب جالب
گردشگری و هنرهای دستی
نکات خانه داری
فال و طالع بینی
عشق و دلدادگی
سرگرمی
حقوق زن و خانواده
حوادث
بهداشت ، سلامت و زیبایی
اخبار خانواده
آموزش پیش از بارداری،بارداری و زایمان
آموزش برای شیرخوار و خردسال
آداب همسرداری و راه های پیشگیری
SMS و پیامک
تست شخصیت و روانشناسی
مصاحبه با ورزشکاران و هنرمندان
مطالب روانشناسی و زندگی بهتر
آشپزی و شیرینی پزی
اسلام و قرآن
بخش رژیم و تناسب اندام
گالری دکوراسیونفال و طالع بینی
فال حافظ
فال انبیاء
فال رمل
فال چوب
فال اعداد
استخاره با قرآن
فال گلبرگ
طالع بینی خواب
فال بوسیله رنگها و تاریخ تولد
فال بوسیله قرآن
فال فصلی
فال کسب و کار
فال نخود (بختیاری)
فال بوسیله چای
فال پاسور ( فال احساس )
گرفتن فال با تاس
فال جال فلز- شما چه فلزی هستی ؟
فال شغل برای ماههای مختلف سال
فال عاشقانه با بوسه
فال ورزشی
طالع بینی خواب شما
فال راهنمای خرید هدیه
فال مد
تعبیر خواب هر روز ماه
طالع بینی از روی حرف اول اسم شما
تعبیر خواب سلمان
سنجش عشق شما
طالع بینی و روانشناسی رنگ چشم ها
با متولدین چه ماهی ازدواج بکنید
طالع بینی دانشجویی

پنل ارسال اس ام اس

تست های روانشناسی
تعجب انگیزترین تست روانشناسی۹۰
شخصیت شناسی از روی حرکات چشم
شناخت شخصیت از روی حرکات بینی
تست تمرکز و سرعت
تست میزان شادی شما
میزان محبوبیت شما؟
تست سنجش میزان عشق
تست روانشناسی بو
تست میزان استرس
یک تست شخصیت سنجی مفصل
تا چه حد فضول هستید؟
روانشناسی دروغ
تشخیص شخصیت از روی گروه خونی
آیا فردی‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستید؟
آیا فردی‌ معاشرتی‌ و خونگرم‌ هستید؟
آیا فردی‌ کاری‌ و سخت‌ کوش‌ هستید؟
آیا فردی‌ جسور هستید؟
تست روانشناسی عدد مورد علاقه
خود شناسی برای زندگی مشترک
رازهای رفتاری ماه های مختلف سال
تست ازدواج ویژه دختر و پسران مجرد
آیا شما به‌ راحتی‌ دوست‌ پیدا می‌کنید؟
آیا فردی شاد و بانشاط هستید؟
آیا فردی‌ خوش‌ بین‌ هستید؟
اسرار روانشناسانه شکل امضاء!
نمره اعصاب شما چند است؟
تفاوتهای روانشناسی زنان و مردان
۷ علامتی که افراد دروغگو رالو میدهد
شما جذب چه تیپ مردهایی میشود؟
از این کارها اجتناب کنید
شخصیت شناسی از روی دندان
شخصيت شناسي از نحوه دست دادن
شخصيت شناسي از روي دست خط
شخصیت شناسی از روی رنگ چشم
شخصیت شناسی از روی آدامس
این تابلو چه چیزی کم دارد؟
تست میزان شجاعت
جدیدترین تست روانشناسی آمریكا
تست خودشناسي فرويد
رابطه تاریخ تولد و شخصیت
کدوم طرفی؟(واقعآ جالبه!)
شناخت شخصیت از روی خنده
شخصیت شناسی با سنگ ها
شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت ما
تست هوش و IQ جدید(بسیار دقیق)
خصوصيات اخلاقي بر اساس تاریخ تولد
شما چه جوري سلام مي‌كنيد؟؟
تست هوش (با نتیجه گیری عالی)
میزان عشق متولدین ماه های سال
تشخیص مردان بی وفا از روی چهره
تست روانشناسی قربانیان عشق
تست میزان عواطف و احساسات شما
بـه كار فكـر می‌كنیـد یـا بـه تفریـح؟
ارتباط شما با احساساتتان؟

هاست ایرانی و ملی

هاستینگ با کیفیت ایران و میزبانی ملی با قیمت مناسب کیمیاهاست ارائه نمایندگی و ریسلر ایران

ارسال اس ام اس انبوه

پنل ارسال پیامک SMS  مطالب جالب     آداب همسر داری     بهداشت ،سلامت و آرایش
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
 . . . . . . نوزاد بیست و شش انگشتی میانماری در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود. یک مادر میانماری که نوزاد خود را با دوازده انگشت دست و چهارده انگشت پا بدنیا آورده است گفت، دخترش از لحاظ درک و فهم در مقایسه با نوزادان عادی تفاوتی ندارد و چه بسا قوه ادراکش بهتر از دیگران است.به گزارش ایران ناز مادر نوزاد عجیب الخلقه قصد دارد نوزاد خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. فیو مین مین سو، بیست و شش ساله از ابتدای تولد لی یاتی نوزاد دخترش می دانست که اعضای بدن وی کمی بیشتر است....
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
    استفاده مداوم از آنتی بیوتیک ها خطر ابتلا به عفونت های قارچی را تشدید می کند .   نکاتی مفید درباره مسائل جنسی این سوالات و مشکلات جنسی در اکثر افراد ممکن است پیش بیایند و آن ها از طرح اینگونه سوالات برای دکتر و یا افراد نزدیکشان خجالت بکشند. عجیب است که زنان شرم دارند در مورد مشکلات جنسی خود با پزشک و متخصص زنان و زایمان صحبت کنند. حال که شما سخن نمی گویید، در این متن متخصصان نکاتی را با شما در میان می گذارند. .   - نسبت به خطر ابتلا به عفونت های قارچی آگاهی یابید دکتر می...
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
    سندرم تخمدان پلی کیستیک، دلیل اصلی ناباروری تخمک گذاری است . نکاتی برای مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک آیا شما سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید. در اینجا یازده چیزی را که فقط شما باید بدانید، می آوریم. . - داشتن اضافه وزن به علت یک مشکل متابولیسمی یکی از بزرگ ترین برداشت های اشتباه درباره زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که اضافه وزن دارند این است که آنها زیاد می خورند و ورزش نمی کنند. این درست نیست! زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستی...

سایت های همکار: ثبت هاستينگ و دامنه - هاست ایرانی ، میزبانی ملی - هاست ایران - هاست لینوکس - پنل ارسال اس ام اس SMS - راهنماي سفر و گردشگري ترمينال - مدارك صدور ويزا - شارژ ارزان - گیفت کارت - مجله آشپزی- راهنمای سفر به دبی- ساخت سایت- سایت پزشکی- خرید و فروش خودرو- تولید محتوا- هاست مخصوص جوملا - هاست مخصوص وردپرس- خرید گوشی دست دوم - فروش گوشی دست دوم - طراحی سایت حرفه ای - قیمت گوشی دست دوم- تور ترکمن صحرا- تور لحظه آخری - دیدنی های مالزی- هتل های دبی- راهنمای سفر به آنتالیا- تور قشم- تور مشهد- تور آلانیا- تور استانبول - هاستینگ ویندوز- ریسلر هاست- میزبانی سایت پربازدید- لیست هتل های ایران - معرفی هتل های خارجی - تورهای داخل ایران - تورهای خارج از ایران- لیست هتلهای استانبول- گردشگری ایران- ایران زیبا- راهنمای سفر


صفحه اصلی | تور و مسافرت |  درباره بانو وان | عضویت در خبرنامه  | تبلیغات

کلیه حقوق این سایت متعلق است به Banoo1.com و بازنشر مطالب و آموزش های سایت های دیگر، بخصوص انواع فال ها و مطالب سرگرمی نشانه تایید آنها نمی باشد.