هاست لينوكس

عضویت در کانال تلگرام مادرانه، ویژه خانم های ایران زمین

ایستگاه وبگردی
مراکز دیدنی استانبول
لحظه سقوط هواپیمای تایوانی+عکس
نا کجا آباد واقعا وجود دارد +تصاویر
سفر سی ثانیه ای به دزفول +عکس
بهشت رویایی و دیدنی تهران +تصاویر
بزرگترین گاف‌های سینمای جهان
کد مطلب: 24743 
تعداد بازدید: 335 بازديد / 
زمان انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۴ 

غلبه بر خیانت همسر

غلبه بر خیانت

خیانت-خیانت شوهر-خیانت همسر

خیانت می‌تواند حتی مستحکم‌ترین رابطه‌ها را از هم بپاشد، و احساسات خیانت، عذاب وجدان و خشم را به وجود آورد. طبق اعلام مؤسسه مشاوره خانواده آمریکا، برای یک چهارم زوج‌های متأهل که تحت تأثیر این عدم وفاداری قرار گرفته‌اند، غلبه بر این احساسات می‌تواند خیلی خیلی دشوار باشد.
اما با حمایت و پشتیبانی از طرف خانواده، دوستان و یک مشاور خوب و با کمک زن و شوهر به یکدیگر، یک زوج می‌توانند از بحران به وجود آمده به دنبال یک رابطه نامشروع خارج شوند، و در برخی از موارد، یک ارتباط مستحکم‌تری را برای خود شکل دهند.
برای دیگران، یک رابطه خارج از چهارچوب خانواده یک فشار خیلی سنگین روی رابطه آنها تحمیل می‌کند، و تنها راه ممکن برای آنها جدایی است. اما قبل از آنکه یک زوج دچار این مشکل به جدایی برسند، اقداماتی می‌تواند صورت پذیرد و احتمالاً این رابطه را به سمت بهبودی راهنمایی کند.

علت و معلول

یک مشاور خانواده می‌گوید:”دلایل بسیار متعددی برای یک رابطه نامشروع وجود دارند. گاهی اوقات این فقط به یک سوءتفاهم مربوط می‌شود؛ یک شخص ممکن است از زندگی خود راضی باشد، اما یک شب دیرهنگام با یک همکار در جای خلوت و چند لیوان شراب می‌تواند، باعث شود او اختیار خود را از دست بدهد. بیشتر، یک جستجوی برای یک ارتباط احساسی در میان است؛ شما دوست دارید کسی به شما توجه کند، چاپلوسی شما را کند یا مجذوب شما شود.”
دلیل رابطه نامشروع هر چه که باشد، اثری که بی‌وفایی روی یک رابطه دارد، بسیار مخرب و شدید است.
یکی از نویسندگان در حوزه روابط نامشروع در خانواده می‌گوید:”هیچ چیز بیشتر از خیانت دیدگاه فرد از عزت‌نفس، اعتماد و زندگی مشترک را دگرگون نمی‌کند. خیانت باعث می‌شود فرد عقل و شعور خود را زیر سؤال ببرد، علاوه بر همه باورهایی که نسبت به همسر خود دارند و همچنین کارآمدی و فایده زندگی مشترک‌شان در نظر او زیرسؤال می‌رود. خیانت فلج‌کننده است.
مردم، دچار گریه‌های زیاد، عدم تمرکز، پریشانی و افسردگی می‌شوند.
اینها احساسات اولیه هستند که با کشف خیانت به وجود می‌آیند. به هرحال، باگذشت زمان این احساسات تغییر می‌کنند.

نُه قدم

۱.وقتی شوک اولیه حاصل از یک رابطه نامشروع به پایان رسید، زمان آن رسیده است که دوطرف بررسی کنند که هرکدام در قرارگرفتن رابطه‌شان در سرازیری سقوط چه نقشی داشته‌اند.
یکی از مشاوران خانواده می‌گوید: شما باید در ابتدا جلوی این رابطه نامشروع را بگیرید. اگر این رابطه ادامه داشته باشد، سرمایه‌گذاری دوباره در این زندگی کاری بیهوده خواهد بود.
۲.به یاد داشته باشید که پس از یک رابطه نامشروع فراز و نشیب‌هایی وجود دارند. مسیر رسیدن به بهبودی و سلامت پس از یک رابطه نامشروع ناهموار است و این یک امر کاملاً طبیعی است.
۳.شخص گناهکار باید خود بخواهد در صورت تمایل همسرش، همه اتفاقات را با صراحت و بی‌پرده بازگو کند.
۴.شخص گناهکار باید بخواهد مسئولیت اعمال خود را بپذیرد، گرچه شاید خودش فکر کند که این عادلانه نیست.
۵.باید تمایلی برای قول دادن و پذیرش تعهد نسبت به آینده وجود داشته باشد که این رابطه نامشروع دیگر اتفاق نخواهد افتاد.
۶.فردی که به وی خیانت شده باید برای رسیدن به بهبودی و سلامتی زمان بگذارد. اغلب شخصی که مورد بی‌وفایی قرار گرفته دوست دارد بلافاصله گذشته عوض شود، اما او باید بداند طرف مقابل برای درمان به زمان نیاز دارد.
۷.شخص گناهکار باید دلایل شخصی خود را مورد بررسی و موشکافی قرار دهد و بررسی کند که برای تغییر در آینده به چه چیزهایی نیاز دارد.
۸.برای پیشرفت، هردو طرف باید برای ساختن پایه و اساس یک زندگی جدید، مسئولیتی را به عهده بگیرند. طرفین باید از دیگری بپرسند که برای ساختن مجدد رابطه چه کارهایی را باید انجام داده و از چه چیزهایی باید پرهیز کند. حتی شخصی که به وی خیانت شده باید به خود بگوید:” چه کارهایی از من سرزده که او از من دور شده و چه کارهایی از دستم برمی‌آید تا در آینده او به من نزدیک‌تر شود؟”
۹.سراغ مشاورین خانواده بروید یا کلاس‌های آموزشی درباره زندگی مشترک را امتحان کنید. شما واقعاً باید یک مشاور متخصص خانواده پیدا کنید که بتواند به شما کمک کند تا رابطه شما به مسیر درست خود بازگردد. از مشاورانی که به خیانت بعنوان پایان راه زندگی مشترک نگاه می‌کنند، دوری کنید؛ این حقیقت ندارد.

به پایان رساندن زندگی مشترک

وقتی اقدامات انجام‌شده برای مرمت و بازسازی یک زندگی به جایی نرسد و مشاوره ازدواج نیز توفیقی به دست نیاورد، احتمالاً در آن زمان یک زوج گزینه جدایی را در نظر می‌گیرد.
وقتی نمی‌توانید از جنگ و درگیری جلوگیری کنید، وقتی اصلاً نمی‌توانید حتی به مقدار جزئی طرف مقابل خود را درک کنید، وقتی رنجش و عصبانیت زیادی وجود داشته باشد و نتوانید رابطه دوستانه‌ای باطرف مقابل داشته باشید، اینها احتمالاً هشدارهایی هستند مبنی بر این که راه نجاتی برای زندگی شما وجود ندارد.
برای کارول که ۱۹ سال از شروع زندگی مشترکش می‌گذشت، وقتی کشف کرد که شوهرش دارد به او خیانت می‌کند، وضعیت اینگونه بود.
او می‌گوید:”ما هردو زندگی خوبی داشتیم و هردومان فکر می‌کردیم ازدواج ما یک ازدواج نمونه است. اما او ناگهان تغییر کرد، با پیر شدن مشکل پیدا کرد، بخاطر هر چین‌وچروک دچار وسواس می‌شد، استرس گذشتن از ۵۰ سالگی او را گرفتار کرد و او شروع به مراوده و برقراری روابطی با افراد جوانتر از خود در محیط کار کرد. و روزی به من گفت که فکر نمی‌کند طلاق برای افرادی که احساس خوشبختی نمی‌کنند، چیز بدی باشد و این اظهار نظر به نظر من عجیب آمد؛ اما من فکر نمی‌کردم که او یک رابطه نامشروع داشته باشد.”
پس از آنکه کارول به حقیقت پی‌برد، اولین واکنش‌اش این بود که شوکه شد.
او می‌گوید: “در آن زمان من ناامید وسرخورده بودم و می‌خواستم زندگی خود را نجات دهم. من می‌خواستم به مشاور رجوع کنم و زندگی خود را نجات دهم، اما او گفت که فکر نمی‌کند نیازی به این کار باشد. او به دنبال چیزی متفاوت بود، یک چالش جدید، یک تغییر، یک شخص جوانتر. او قبل از اینکه بگوید قصد جدایی از من را دارد، بین شش ماه تا یک سال با دوست‌دختر خود ارتباط داشت.”
یک فروشنده به نام جورج برای پنج سال با همسر خود زندگی کرد تا این که فهمید همسرش یک رابطه نامشروع دارد.
او می‌گوید:”من متوجه چند چیز شدم: او اشتیاق یا شور کمی برای ادامه زندگی داشت، و این یک چیز غیرعادی بود. او سر هر مسئله‌ای با من مخالفت می‌کرد و با گذشت زمان اوضاع بدتر می‌شد و این باعث می‌شد احساسات خود را از او مخفی کنم. و در دل خود می‌دانستم، وقتی او تا ساعت ۳ بعد از نیمه شب بیرون می‌ماند و می‌گفت که با دوستان خود بوده، هیچ احساسی نسبت به من نداشت.”
جورج از قبل از همسرش خواسته بود تا مشاوره خانواده را امتحان کنند و او موافقت کرد ولی این تلاش‌ها در ادامه به جایی نرسید.
او می‌گوید:”من شبی بیرون بودم و او را با یک مرد دیگر دیدم. او هنوز حلقه‌ نامزدی ما را به دست داشت.”
با گذشت زمان جورج با فکر کردن به این مسئله تصمیم گرفت که این زندگی را برای همیشه تمام کند.
او می‌گوید:”من فکر می‌کنم دلیل نجات نیافتن این زندگی را می‌دانم و آن این بود که یک تصمیم قبلی از طرف همسرم گرفته شده بود و او نمی‌خواست این زندگی نجات پیدا کند، به همین دلیل علیرغم دریافت مشاوره او به رابطه  نامشروع خود ادامه داد. کشف این رابطه همه چیز را برای من روشن کرد و من متوجه شدم که این زندگی دیگر به درد من نمی‌خورد.”
برای این دسته از زندگی‌های مشترک، هیچ قانون واضح و مشخصی مبنی بر این که زندگی به پایان رسیده است وجود ندارد.
هیچ معیار عینی وجود ندارد که تعیین کند یک زندگی مشترک می‌تواند یا نمی‌تواند نجات پیدا کند. یک شخص باید خود تصمیم بگیرد که با چه چیزهایی می‌تواند و با چه چیزهایی نمی‌تواند زندگی کند، و چه قدر حاضر است برای ترمیم و بازسازی رابطه خود انرژی بگذارد.

پس از خیانت

زوج‌های زیادی (مانند کارول و جورج) نمی‌توانند بر سختی‌ها و ناملایمات به وجود آمده به دلیل یک رابطه نامشروع غلبه کنند. اما برخی از زوج‌ها از عهده این کار برمی‌آیند.
یک مشاور خانواده می‌گوید:” من اعتقاد راسخ دارم که اکثریت قریب به اتفاق ازدواج‌ها پس از خیانت می‌توانند ترمیم و بازسازی شوند. و هرچند عجیب به نظر می‌آید، یک رابطه نامشروع می‌تواند جنبه‌های مثبت پنهانی نیز داشته باشد، نه آنقدر که بخواهیم این اشتباه را به زوج‌ها توصیه کنیم، اما در روند درمان برخی از زوج‌ها متوجه می‌شوند که به یکدیگر نزدیک‌تر شده‌اند.”
گرچه ممکن است تصور یک آینده عادی و خوب برای هردو طرف، سخت و دورازذهن باشد، اما چنین چیزی ممکن است.
کارشناسان تأکید می‌کنند که یک مشاور خانواده خوب، حمایت و پشتیبانی خانواده و دوستان و در نهایت کمک زن و شوهر به یکدیگر برای ساختن دوباره زندگی پس از خیانت، فوق‌العاده اهمیت دارد.

منبع: آریا سلامت


هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

           

         (پنهان)

  

لطفاً عدد داخل تصوير را وارد كنيد
عکس روز
راه و رسم زندگی
مطالب جالب

آخرین مطالب


تبلیغات ویژه
امکانات بانو وان
پخش اینترنتی قرآن کریم
تلویزیون اینترنتی
لیست آهنگ های پیشواز همراه اول
لیست آهنگ های پیشواز ایرانسل
لیست آخرین زمین لرزه های ایران
اوقات شرعی به تفکیک شهرها
پنل ارسال SMS پیامک
عضویت در گروه بانوان
سایر موضوعات سایت
عکس روز
مطالب جالب
گردشگری و هنرهای دستی
نکات خانه داری
فال و طالع بینی
عشق و دلدادگی
سرگرمی
حقوق زن و خانواده
حوادث
بهداشت ، سلامت و زیبایی
اخبار خانواده
آموزش پیش از بارداری،بارداری و زایمان
آموزش برای شیرخوار و خردسال
آداب همسرداری و راه های پیشگیری
SMS و پیامک
تست شخصیت و روانشناسی
مصاحبه با ورزشکاران و هنرمندان
مطالب روانشناسی و زندگی بهتر
آشپزی و شیرینی پزی
اسلام و قرآن
بخش رژیم و تناسب اندام
گالری دکوراسیونفال و طالع بینی
فال حافظ
فال انبیاء
فال رمل
فال چوب
فال اعداد
استخاره با قرآن
فال گلبرگ
طالع بینی خواب
فال بوسیله رنگها و تاریخ تولد
فال بوسیله قرآن
فال فصلی
فال کسب و کار
فال نخود (بختیاری)
فال بوسیله چای
فال پاسور ( فال احساس )
گرفتن فال با تاس
فال جال فلز- شما چه فلزی هستی ؟
فال شغل برای ماههای مختلف سال
فال عاشقانه با بوسه
فال ورزشی
طالع بینی خواب شما
فال راهنمای خرید هدیه
فال مد
تعبیر خواب هر روز ماه
طالع بینی از روی حرف اول اسم شما
تعبیر خواب سلمان
سنجش عشق شما
طالع بینی و روانشناسی رنگ چشم ها
با متولدین چه ماهی ازدواج بکنید
طالع بینی دانشجویی

پنل ارسال اس ام اس

تست های روانشناسی
تعجب انگیزترین تست روانشناسی۹۰
شخصیت شناسی از روی حرکات چشم
شناخت شخصیت از روی حرکات بینی
تست تمرکز و سرعت
تست میزان شادی شما
میزان محبوبیت شما؟
تست سنجش میزان عشق
تست روانشناسی بو
تست میزان استرس
یک تست شخصیت سنجی مفصل
تا چه حد فضول هستید؟
روانشناسی دروغ
تشخیص شخصیت از روی گروه خونی
آیا فردی‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستید؟
آیا فردی‌ معاشرتی‌ و خونگرم‌ هستید؟
آیا فردی‌ کاری‌ و سخت‌ کوش‌ هستید؟
آیا فردی‌ جسور هستید؟
تست روانشناسی عدد مورد علاقه
خود شناسی برای زندگی مشترک
رازهای رفتاری ماه های مختلف سال
تست ازدواج ویژه دختر و پسران مجرد
آیا شما به‌ راحتی‌ دوست‌ پیدا می‌کنید؟
آیا فردی شاد و بانشاط هستید؟
آیا فردی‌ خوش‌ بین‌ هستید؟
اسرار روانشناسانه شکل امضاء!
نمره اعصاب شما چند است؟
تفاوتهای روانشناسی زنان و مردان
۷ علامتی که افراد دروغگو رالو میدهد
شما جذب چه تیپ مردهایی میشود؟
از این کارها اجتناب کنید
شخصیت شناسی از روی دندان
شخصيت شناسي از نحوه دست دادن
شخصيت شناسي از روي دست خط
شخصیت شناسی از روی رنگ چشم
شخصیت شناسی از روی آدامس
این تابلو چه چیزی کم دارد؟
تست میزان شجاعت
جدیدترین تست روانشناسی آمریكا
تست خودشناسي فرويد
رابطه تاریخ تولد و شخصیت
کدوم طرفی؟(واقعآ جالبه!)
شناخت شخصیت از روی خنده
شخصیت شناسی با سنگ ها
شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت ما
تست هوش و IQ جدید(بسیار دقیق)
خصوصيات اخلاقي بر اساس تاریخ تولد
شما چه جوري سلام مي‌كنيد؟؟
تست هوش (با نتیجه گیری عالی)
میزان عشق متولدین ماه های سال
تشخیص مردان بی وفا از روی چهره
تست روانشناسی قربانیان عشق
تست میزان عواطف و احساسات شما
بـه كار فكـر می‌كنیـد یـا بـه تفریـح؟
ارتباط شما با احساساتتان؟

هاست ایرانی و ملی

هاستینگ با کیفیت ایران و میزبانی ملی با قیمت مناسب کیمیاهاست ارائه نمایندگی و ریسلر ایران

ارسال اس ام اس انبوه

پنل ارسال پیامک SMS  مطالب جالب     آداب همسر داری     بهداشت ،سلامت و آرایش
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
 . . . . . . نوزاد بیست و شش انگشتی میانماری در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود. یک مادر میانماری که نوزاد خود را با دوازده انگشت دست و چهارده انگشت پا بدنیا آورده است گفت، دخترش از لحاظ درک و فهم در مقایسه با نوزادان عادی تفاوتی ندارد و چه بسا قوه ادراکش بهتر از دیگران است.به گزارش ایران ناز مادر نوزاد عجیب الخلقه قصد دارد نوزاد خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. فیو مین مین سو، بیست و شش ساله از ابتدای تولد لی یاتی نوزاد دخترش می دانست که اعضای بدن وی کمی بیشتر است....
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
    استفاده مداوم از آنتی بیوتیک ها خطر ابتلا به عفونت های قارچی را تشدید می کند .   نکاتی مفید درباره مسائل جنسی این سوالات و مشکلات جنسی در اکثر افراد ممکن است پیش بیایند و آن ها از طرح اینگونه سوالات برای دکتر و یا افراد نزدیکشان خجالت بکشند. عجیب است که زنان شرم دارند در مورد مشکلات جنسی خود با پزشک و متخصص زنان و زایمان صحبت کنند. حال که شما سخن نمی گویید، در این متن متخصصان نکاتی را با شما در میان می گذارند. .   - نسبت به خطر ابتلا به عفونت های قارچی آگاهی یابید دکتر می...
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
    سندرم تخمدان پلی کیستیک، دلیل اصلی ناباروری تخمک گذاری است . نکاتی برای مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک آیا شما سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید. در اینجا یازده چیزی را که فقط شما باید بدانید، می آوریم. . - داشتن اضافه وزن به علت یک مشکل متابولیسمی یکی از بزرگ ترین برداشت های اشتباه درباره زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که اضافه وزن دارند این است که آنها زیاد می خورند و ورزش نمی کنند. این درست نیست! زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستی...

سایت های همکار: ثبت هاستينگ و دامنه - هاست ایرانی ، میزبانی ملی - هاست ایران - هاست لینوکس - پنل ارسال اس ام اس SMS - راهنماي سفر و گردشگري ترمينال - مدارك صدور ويزا - شارژ ارزان - گیفت کارت - مجله آشپزی- راهنمای سفر به دبی- ساخت سایت- سایت پزشکی- خرید و فروش خودرو- تولید محتوا- هاست مخصوص جوملا - هاست مخصوص وردپرس- خرید گوشی دست دوم - فروش گوشی دست دوم - طراحی سایت حرفه ای - قیمت گوشی دست دوم- تور ترکمن صحرا- تور لحظه آخری - دیدنی های مالزی- هتل های دبی- راهنمای سفر به آنتالیا- تور قشم- تور مشهد- تور آلانیا- تور استانبول - هاستینگ ویندوز- ریسلر هاست- میزبانی سایت پربازدید- لیست هتل های ایران - معرفی هتل های خارجی - تورهای داخل ایران - تورهای خارج از ایران- لیست هتلهای استانبول- گردشگری ایران- ایران زیبا- راهنمای سفر


صفحه اصلی | تور و مسافرت |  درباره بانو وان | عضویت در خبرنامه  | تبلیغات

کلیه حقوق این سایت متعلق است به Banoo1.com و بازنشر مطالب و آموزش های سایت های دیگر، بخصوص انواع فال ها و مطالب سرگرمی نشانه تایید آنها نمی باشد.