هاست لينوكس

عضویت در کانال تلگرام مادرانه، ویژه خانم های ایران زمین

ایستگاه وبگردی
مراکز دیدنی استانبول
لحظه سقوط هواپیمای تایوانی+عکس
نا کجا آباد واقعا وجود دارد +تصاویر
سفر سی ثانیه ای به دزفول +عکس
بهشت رویایی و دیدنی تهران +تصاویر
بزرگترین گاف‌های سینمای جهان
کد مطلب: 29615 
تعداد بازدید: 253 بازديد / 
زمان انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ 
ra4-4178

آیا خانمها سبک متفاوتی در مدیریت دارند؟

 

 .

.

در سال‌های اخیر، زنان به‌طور روز افزون در حال طی کردن و بالارفتن از پله‌های ترقی شرکت‌ها و گرفتن پست‌های مدیریتی (که قبلا به‌طور انحصاری در اختیار مردان بود) هستند.

.

.
زنان در حال حاضر بیش از ۱۵ درصد پست‌های اداری و کرسی‌های هیات‌مدیره شرکت‌های عضو شاخص «فورچون ۵۰۰» (Fortune 500 companies) (یعنی حدود ۹ درصد بیشتر از ۱۵ سال پیش)، و ۳ درصد از پست‌های مدیرعاملی شرکت‌ها (که بیشتر از دو دهم درصد بود) را دارا هستند. با توجه به آمار زنانی که هر روزه بیشتر و بیشتر در حال اخذ مدارک تجاری و بازرگانی‌اند- بیش از یک سوم مدارک MBA در ایالات متحده در سال ۲۰۱۰ به زنان اعطا شده است- این روند نه تنها ادامه پیدا می‌کند، بلکه به سرعت در حال افزایش است.
.

.
تمام این موارد «دیوید ماتسا»، استادیار مالی دانشکده مدیریت کلاگ را با این سوال روبه‌رو کرده است: آیا زنانی که در راس مدیریت شرکت‌ها هستند، مدیریت متفاوتی نسبت به مردان دارند؟ و آیا این تفاوت‌ها بر کسب‌وکاری که آنها انجام می‌دهند، تاثیرگذار  است؟
.

.
مطالعات پیشین در حوزه روانشناسی اجتماعی و مدیریت، نشان می‌داد با توجه به تفاوت تعامل و ارتباط زنان با زیردستان خود نسبت به مردان، درواقع زنان و مردان دارای سبک مدیریت متفاوتی هستند، اما ماتسا می‌گوید: «سبک مدیریتی دارای معنای دیگری برای اقتصاددانان است.» وی به جای اینکه بر این نکته تمرکز کند که رفتار روزمره مدیران اجرایی و اعضای هیات‌مدیره زن ممکن است چگونه باشد، به این نکته علاقه‌مند بود که آنها چه نوع اقدامات استراتژیک را به‌کار می‌گیرند و این اقدامات چگونه می‌تواند شالوده شرکت آنها را شکل دهد. هنگامی که وی به مطالعات پیشین مدیریتی نگاه کرد، باز هم تفاوت‌ها را بین جنسیت مشاهده کرد، اما تعداد کمی از پژوهش‌ها روی مدیریت و رهبری تمرکز کرده بود. در بسیاری از مطالعات، آزمایش‌ها روی عامه مردم انجام شده بود؛ درحالی‌که این آزمایش‌ها باید روی افراد تاجر و کسانی که درگیر کسب‌وکار بودند انجام می‌شد تا بتوان مقایسه کرد که رفتار زنان و مردان در بازی‌های اقتصادی چگونه است.
.

.
ماتسا عنوان می‌کند «در تمام الگوهایی که در این مطالعات مشاهده شد، به‌طور واضح مشخص نبود که رفتارهای کسانی که بعدها مدیر شده‌اند یکسان بوده است یا خیر. این نکته را نیز باید عنوان کرد که رهبری شرکت‌ها فرآیندی به شدت گزینشی است.» همچنین بسیاری از ویژگی‌های کلیشه‌ای رهبری، ویژگی‌هایی هستند که بیشتر در مردان مشاهده می‌شوند. به عبارت دیگر، زنانی که در راس شرکت‌ها هستند ممکن است متفاوت از مشاهدات آزمایشگاهی رفتار کنند. (تفکر عمومی این است که بسیاری از ویژگی‌های رهبری در رفتارها و اخلاقیات مردان مشاهده می‌شود، با این وجود زنانی هستند که در راس شرکت‌اندو مدیریت و رهبری شرکت را برعهده دارند این رفتارها را نیز از خود بروز نمی‌دهند؛ به عبارت دیگر نتایج دنیای واقعی متفاوت از آن چیزی است که در آزمایشگاه‌های مطالعاتی رخ می‌دهد).
.

.
فرمان نروژی
بنابراین ماتسا وآمالیا میلر، استادیار دانشگاه ویرجینیا، مثال‌های دنیای واقعی را بررسی کردند. در سال ۲۰۰۶، نروژ ابلاغیه‌ای منتشر کرد و در آن تمامی شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و اوراق بهادار کشور را ملزم کرد تا اعضای هیات‌مدیره را بیشتر از میان زنان انتخاب کنند و نتیجه‌ای که دو سال بعد مشاهده شد، نشان داد که حدود ۴۰ درصد از اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ها را زنان تشکیل می‌دادند.
.

.
ماتسا و میلر بررسی کردند که این افزایش ناگهانی رهبری زنان، چگونه شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس و اوراق بهادار نروژ را تحت تاثیر قرار داده است. آنها با استفاده از اطلاعات حسابداری سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ شرکت‌های شمال اروپا، به این نتیجه رسیدند که ۱۰۴ شرکت نروژی، متاثر از سهمیه‌بندی جنسیتی مزبور هستند. آنها سپس این شرکت‌ها را با شرکت‌های نروژی غیربورسی و همچنین شرکت‌های بورسی و غیربورسی کشورهای شمال اروپا مقایسه کردند. این شرکت‌ها از نظر اندازه، صنعت و سود مشابه بودند؛ اما شامل الزام جنسیتی برای اعضای هیات‌مدیره نبودند.
.

.
ماتسا و میلر در بیشتر روش‌ها به این نتیجه رسیدند که سهمیه‌بندی جنسیتی مزبور هیچ تاثیری بر شرکت‌ها ندارد و درآمدها، اکثر هزینه‌ها و نرخ ترکیب و ادغام شرکت‌ها در بیشتر موارد بدون تغییر باقی می‌ماند؛ هرچند هزینه‌ها در یک مورد افزایش داشت. ماتسا عنوان می‌کند «ما مشاهده کردیم که هزینه‌های منابع انسانی بالاتر بود؛ اما دلیل آن افزایش دستمزد نبود، بلکه به خاطر بالاتر بودن اشتغال نسبی بود.» همچنین تحقیقات آنها نشان داد شرکت‌های متاثر از قانون سهمیه‌بندی جنسیتی که ملزم به رعایت سهمیه‌بندی جنسیتی بودند، نسبت به سایر شرکت‌ها دارای نرخ اخراج کمتری هستند.
.

.
آیا زنانی که در راس دنیای شرکت‌ها هستند، دارای سبک مدیریت و رهبری متفاوتی نسبت به مردان هستند؟از زمانی که قانون، شرکت‌ها را ملزم به استخدام زنان در سمت‌های رهبری و مدیریتی کرد، فرصتی برای محققان فراهم شد تا کار متفاوتی را در این مطالعه انجام دهند. ماتسا ذکر می‌کند که در محیط کسب‌وکار شرکت‌ها شرایط خاصی وجود ندارد که آنها را به این سمت سوق بدهد که از حضور زنان در رهبری استفاده کنند و باعث تفاوت جنسیتی نیروی کار شود؛ اما در عوض، سهمیه‌بندی جنسیتی تنها یک مورد را در شرکت‌ها تغییر داد و آن، نسبت حضور زنان در هیات‌مدیره بود که این موضوع باعث شد دوره تناوب و نسبت اخراج کارکنان تغییر کند.اطلاعات و داده‌های به دست آمده از مطالعات نمی‌توانند دلیل قطعی این موضوع را بیان کنند؛ اما ماتسا و میلر این دو دلیل را این‌گونه عنوان می‌کنند.

  .

.

.

 

رهبران و مدیران زن ممکن است در مقایسه با مردان، دارای ارزش‌های متفاوتی در موقعیت یکسان باشند. به عنوان مثال، نتایج مطالعه‌ای روی اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های سوئدی نشان می‌دهد که زنان نسبت به مردان مبالغ بیشتری را در خصوص مواردی که به عنوان ارزش‌های متعالی شناخته می‌شوند، همانند خیرخواهی و عام‌گرایی پرداخت می‌کنند و در مواردی که بر ترفیع افراد تاکید دارد همانند موفقیت و قدرت، مبالغ کمتری را پرداخت می‌کنند. این تفاوت‌ها ممکن است رهبران را به نیازهای کارگران حساس‌تر کند و در این صورت احتمال کمتری وجود دارد که آنها را اخراج کنند حتی زمانی که نیازی به حضور آنان احساس نمی‌شود.از سوی دیگر، ماتسا و میلر اشاره می‌کنند که رهبران زن ممکن است به‌دلیل داشتن استراتژی اقتصادی بلندمدت، به‌سادگی اقدام به حفظ کارگران خود کنند. ماتسا می‌گوید: «پدیده اخراج کارکنان، صرفه‌جویی پول در کوتاه‌مدت است؛ اما به‌طور بالقوه می‌تواند در بلندمدت پر هزینه‌تر شود.» استخدام و آموزش نیروی کار جدید، هزینه زیادی است که می‌توان با نگه داشتن و حفظ نیروی کار از آن اجتناب کرد.

.

ماتسا و میلر همچنین نشان دادند که اختلاف نرخ اخراج کارکنان پس از اجرایی شدن سهمیه‌بندی جنسیتی را نمی‌توان به حضور مدیران زن نسبتا جوان و بی‌تجربه مرتبط کرد. لازم به ذکر است که متوسط سن و سابقه اعضای هیات‌مدیره در طول اجرایی شدن سهمیه‌بندی جنسیتی ثابت بود و کاهش نسبی در اخراج، در شرکت‌هایی رخ داد که اعضای هیات‌مدیره آنها نسبتا با تجربه‌تر و مسن‌تر از حد میانگین بودند.

.

جنسیت در هیات‌مدیره
در مطالعه دیگری، ماتسا و میلر روی کاهش نیروی کار در ایالات متحده آمریکا در طول رکود اقتصادی اخیر تمرکز کردند. این‌بار محققان به جای اندازه‌گیری تعادل جنسیتی در هیات‌مدیره (کاری که در نروژ انجام دادند)، روی جنسیت صاحبان شرکت‌های خصوصی تمرکز کردند. آنها بررسی کردند که چگونه صاحبان زن کسب‌وکارهای ایالات متحده آمریکا (همانند کسب‌وکارهای نروژی که اکثریت اعضای هیات‌مدیره آن زنان هستند)، نسبت به همتایان مرد خود کارگران کمتری را اخراج می‌کنند. ماتسا و میلر اطلاعات سال‌های بین ۲۰۰۶ و ۲۰۰۹ مربوط به بیش از ۲۰۰۰ شرکت خصوصی آمریکایی را که در صنعت، اندازه و سودآوری مشابه بودند و صاحبان آن مردان بودند ولی توسط زنان اداره می‌شد، بررسی کردند.

.

باز هم، آنها مشاهده کردند که شرکت‌هایی که توسط زنان رهبری می‌شوند، ۲۵ درصد کمتر از شرکت‌هایی که توسط مردان اداره می‌شود کارکنان خود را اخراج می‌کنند. نتایج این تفاوت جنسیتی حتی با وجود در نظر گرفتن شرایط مالی شرکت‌ها، سن صاحبان، تجربه، تحصیلات و وضعیت مالی نیز یکسان و پایدار است.ماتسا عنوان می‌کند نتایج این تحقیق به ما کمک می‌کند تا بفهمیم که مشاهدات و نتایج این شرکت‌ها به سهمیه‌بندی جنسیتی مربوط نمی‌شود بلکه به چگونگی مدیریت رهبران زن بستگی دارد. وی می‌گوید حتی در یک محیط بدون سهمیه‌بندی جنسیتی نیز شما یک الگوی مشابه را مشاهده می‌کنید و این احتمال وجود دارد که همان الگوی مشابه حتی با تغییر دادن سایر شرایط سازمانی تکرار شود.

.

.

.

.

گردآوری: گروه بانو وان


هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

           

         (پنهان)

  

لطفاً عدد داخل تصوير را وارد كنيد
عکس روز
راه و رسم زندگی
مطالب جالب

آخرین مطالب


تبلیغات ویژه
امکانات بانو وان
پخش اینترنتی قرآن کریم
تلویزیون اینترنتی
لیست آهنگ های پیشواز همراه اول
لیست آهنگ های پیشواز ایرانسل
لیست آخرین زمین لرزه های ایران
اوقات شرعی به تفکیک شهرها
پنل ارسال SMS پیامک
عضویت در گروه بانوان
سایر موضوعات سایت
عکس روز
مطالب جالب
گردشگری و هنرهای دستی
نکات خانه داری
فال و طالع بینی
عشق و دلدادگی
سرگرمی
حقوق زن و خانواده
حوادث
بهداشت ، سلامت و زیبایی
اخبار خانواده
آموزش پیش از بارداری،بارداری و زایمان
آموزش برای شیرخوار و خردسال
آداب همسرداری و راه های پیشگیری
SMS و پیامک
تست شخصیت و روانشناسی
مصاحبه با ورزشکاران و هنرمندان
مطالب روانشناسی و زندگی بهتر
آشپزی و شیرینی پزی
اسلام و قرآن
بخش رژیم و تناسب اندام
گالری دکوراسیونفال و طالع بینی
فال حافظ
فال انبیاء
فال رمل
فال چوب
فال اعداد
استخاره با قرآن
فال گلبرگ
طالع بینی خواب
فال بوسیله رنگها و تاریخ تولد
فال بوسیله قرآن
فال فصلی
فال کسب و کار
فال نخود (بختیاری)
فال بوسیله چای
فال پاسور ( فال احساس )
گرفتن فال با تاس
فال جال فلز- شما چه فلزی هستی ؟
فال شغل برای ماههای مختلف سال
فال عاشقانه با بوسه
فال ورزشی
طالع بینی خواب شما
فال راهنمای خرید هدیه
فال مد
تعبیر خواب هر روز ماه
طالع بینی از روی حرف اول اسم شما
تعبیر خواب سلمان
سنجش عشق شما
طالع بینی و روانشناسی رنگ چشم ها
با متولدین چه ماهی ازدواج بکنید
طالع بینی دانشجویی

پنل ارسال اس ام اس

تست های روانشناسی
تعجب انگیزترین تست روانشناسی۹۰
شخصیت شناسی از روی حرکات چشم
شناخت شخصیت از روی حرکات بینی
تست تمرکز و سرعت
تست میزان شادی شما
میزان محبوبیت شما؟
تست سنجش میزان عشق
تست روانشناسی بو
تست میزان استرس
یک تست شخصیت سنجی مفصل
تا چه حد فضول هستید؟
روانشناسی دروغ
تشخیص شخصیت از روی گروه خونی
آیا فردی‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستید؟
آیا فردی‌ معاشرتی‌ و خونگرم‌ هستید؟
آیا فردی‌ کاری‌ و سخت‌ کوش‌ هستید؟
آیا فردی‌ جسور هستید؟
تست روانشناسی عدد مورد علاقه
خود شناسی برای زندگی مشترک
رازهای رفتاری ماه های مختلف سال
تست ازدواج ویژه دختر و پسران مجرد
آیا شما به‌ راحتی‌ دوست‌ پیدا می‌کنید؟
آیا فردی شاد و بانشاط هستید؟
آیا فردی‌ خوش‌ بین‌ هستید؟
اسرار روانشناسانه شکل امضاء!
نمره اعصاب شما چند است؟
تفاوتهای روانشناسی زنان و مردان
۷ علامتی که افراد دروغگو رالو میدهد
شما جذب چه تیپ مردهایی میشود؟
از این کارها اجتناب کنید
شخصیت شناسی از روی دندان
شخصيت شناسي از نحوه دست دادن
شخصيت شناسي از روي دست خط
شخصیت شناسی از روی رنگ چشم
شخصیت شناسی از روی آدامس
این تابلو چه چیزی کم دارد؟
تست میزان شجاعت
جدیدترین تست روانشناسی آمریكا
تست خودشناسي فرويد
رابطه تاریخ تولد و شخصیت
کدوم طرفی؟(واقعآ جالبه!)
شناخت شخصیت از روی خنده
شخصیت شناسی با سنگ ها
شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت ما
تست هوش و IQ جدید(بسیار دقیق)
خصوصيات اخلاقي بر اساس تاریخ تولد
شما چه جوري سلام مي‌كنيد؟؟
تست هوش (با نتیجه گیری عالی)
میزان عشق متولدین ماه های سال
تشخیص مردان بی وفا از روی چهره
تست روانشناسی قربانیان عشق
تست میزان عواطف و احساسات شما
بـه كار فكـر می‌كنیـد یـا بـه تفریـح؟
ارتباط شما با احساساتتان؟

هاست ایرانی و ملی

هاستینگ با کیفیت ایران و میزبانی ملی با قیمت مناسب کیمیاهاست ارائه نمایندگی و ریسلر ایران

ارسال اس ام اس انبوه

پنل ارسال پیامک SMS  مطالب جالب     آداب همسر داری     بهداشت ،سلامت و آرایش
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
 . . . . . . نوزاد بیست و شش انگشتی میانماری در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود. یک مادر میانماری که نوزاد خود را با دوازده انگشت دست و چهارده انگشت پا بدنیا آورده است گفت، دخترش از لحاظ درک و فهم در مقایسه با نوزادان عادی تفاوتی ندارد و چه بسا قوه ادراکش بهتر از دیگران است.به گزارش ایران ناز مادر نوزاد عجیب الخلقه قصد دارد نوزاد خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. فیو مین مین سو، بیست و شش ساله از ابتدای تولد لی یاتی نوزاد دخترش می دانست که اعضای بدن وی کمی بیشتر است....
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
    استفاده مداوم از آنتی بیوتیک ها خطر ابتلا به عفونت های قارچی را تشدید می کند .   نکاتی مفید درباره مسائل جنسی این سوالات و مشکلات جنسی در اکثر افراد ممکن است پیش بیایند و آن ها از طرح اینگونه سوالات برای دکتر و یا افراد نزدیکشان خجالت بکشند. عجیب است که زنان شرم دارند در مورد مشکلات جنسی خود با پزشک و متخصص زنان و زایمان صحبت کنند. حال که شما سخن نمی گویید، در این متن متخصصان نکاتی را با شما در میان می گذارند. .   - نسبت به خطر ابتلا به عفونت های قارچی آگاهی یابید دکتر می...
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
    سندرم تخمدان پلی کیستیک، دلیل اصلی ناباروری تخمک گذاری است . نکاتی برای مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک آیا شما سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید. در اینجا یازده چیزی را که فقط شما باید بدانید، می آوریم. . - داشتن اضافه وزن به علت یک مشکل متابولیسمی یکی از بزرگ ترین برداشت های اشتباه درباره زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که اضافه وزن دارند این است که آنها زیاد می خورند و ورزش نمی کنند. این درست نیست! زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستی...

سایت های همکار: ثبت هاستينگ و دامنه - هاست ایرانی ، میزبانی ملی - هاست ایران - هاست لینوکس - پنل ارسال اس ام اس SMS - راهنماي سفر و گردشگري ترمينال - مدارك صدور ويزا - شارژ ارزان - گیفت کارت - مجله آشپزی- راهنمای سفر به دبی- ساخت سایت- سایت پزشکی- خرید و فروش خودرو- تولید محتوا- هاست مخصوص جوملا - هاست مخصوص وردپرس- خرید گوشی دست دوم - فروش گوشی دست دوم - طراحی سایت حرفه ای - قیمت گوشی دست دوم- تور ترکمن صحرا- تور لحظه آخری - دیدنی های مالزی- هتل های دبی- راهنمای سفر به آنتالیا- تور قشم- تور مشهد- تور آلانیا- تور استانبول - هاستینگ ویندوز- ریسلر هاست- میزبانی سایت پربازدید- لیست هتل های ایران - معرفی هتل های خارجی - تورهای داخل ایران - تورهای خارج از ایران- لیست هتلهای استانبول- گردشگری ایران- ایران زیبا- راهنمای سفر


صفحه اصلی | تور و مسافرت |  درباره بانو وان | عضویت در خبرنامه  | تبلیغات

کلیه حقوق این سایت متعلق است به Banoo1.com و بازنشر مطالب و آموزش های سایت های دیگر، بخصوص انواع فال ها و مطالب سرگرمی نشانه تایید آنها نمی باشد.