هاست لينوكس

عضویت در کانال تلگرام مادرانه، ویژه خانم های ایران زمین

ایستگاه وبگردی
مراکز دیدنی استانبول
لحظه سقوط هواپیمای تایوانی+عکس
نا کجا آباد واقعا وجود دارد +تصاویر
سفر سی ثانیه ای به دزفول +عکس
بهشت رویایی و دیدنی تهران +تصاویر
بزرگترین گاف‌های سینمای جهان
کد مطلب: 26515 
تعداد بازدید: 484 بازديد / 
زمان انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۴ 

آشنایی با ثروتمندترین آشپز جهان

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان.

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان,گوردون رمزی با دارایی بیش از ۳۸ میلیون دلار، لقب ثروتمند ترین آشپز جهان به انتخاب نشریه فوربس را داراست.

رمزی ۴۵ ساله، سرآشپز سه ستاره اسکاتلندی تبار است که اکنون رستورانهایی در چهار گوشه جهان را اداره مي‌كند. وی مولف بیش از ۲۰ جلد کتاب بوده و چهره ای سرشناس در برنامه های تلویزیونی آشپزی است.

برنامه تلویزیونی کابوسهای آشپزخانه یکی از شناخته شده ترین آثار، با حضور این سرآشپز همه فن حریف است.

او در این برنامه رستورانهای ورشکسته را به کسب و کارهای نمونه و موفق تبدیل میکند. گوردون رمزی در دنیای رقابتی، رنگارنگ و پرزرق و برق آشپزی، چهره ای بی رقیب و نامدار است.

آشپزی که بیشتر از آنکه به خاطر رستورانهای متعدد و افتخارهای بسیارش در صنعت آشپزی معروف باشد، به دلیل رویکرد کاری منحصربه فرد خود شناخته شده است.

سرآشپزی که لقب افسونگر آشپزخانه را به یدک میکشد، سرآشپزی ماهر که در نوجوانی به سراغ فوتبال رفت و در آن به سرعت پیشرفت کرد و در تیم جوانان گلاسکو رنجرز پذیرفته شد. اما در نهایت با مصدومیت شدید، دوران فوتبالی خود را آغاز نکرده به پایان رساند و کفشها را آویخت.

او ۱۹ ساله بود که از سر یک اتفاق و با گذراندن دوره های آموزشی آشپزی پا به دنیایی متفاوت گذاشت.

مواد لازم براي موفقيت: درسهاي يك آشپز
گوردون رمزی، رویکرد منحصربه‌فردي در صنعت آشپزی دارد. از آن جمله:

.

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان

.

به علاوه او فرمولی چند مرحله‌ای برای موفقیت ارائه می‌کند که می‌تواند پادزهري در مقابل ایستایی و رکود در کسب‌وکار بوده و بر رونق تجارت بیفزاید.

دست پخت موفقیت این سرآشپز نامدار را در ادامه مرور می‌کنیم:

۱- باتری‌های روانی خود را از نو شارژ کنید.

گوردون رمزی متخصص احیای رستورانهای ورشکسته و کسب‌وکارهای بحران زده است. او با افرادی مواجه است که پس از سالها تلاش و زحمت، هم اینک در باتلاق بی‌انتهای وضعیت نابهنجار اقتصادی فرو می‌روند.

گوردون در چنین وضعیتی میتواند با به اجرا گذاشتن برنامه های اصلاحی، منحنی رشد رستورانها را صعودی کند. اما او میداند که چنین اقدامی بیحاصل خواهد بود، مگر اینکه سرمایه های روانی و احساسی صاحبان رستوران و پرسنل آن تقویت شود.

درواقع رستورانهایی دوام می آورند که واکنش عاطفی مثبتی دارند. انرژی مثبت کلید است و یک رستوران (یا هر کسب و کاری که با مردم سر و کار دارد) نمیتواند انرژی مثبت داشته باشد اگر صاحبان آن فاقد این انرژی باشند.

بنابراین گوردون در گام اول و با بهره گیری از اصول روانشناسی نگرش و روانشناسی مثبت نگر، تلاش میکند تا اشتیاق و شور روانی صاحبان رستوران را احیا کند.

.

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان

.

گوردون اعتقاد دارد که اگر کسب و کاری در حال غرق شدن است، دلیل آن این است که مدیر آن کسب و کار در حال فرو رفتن زیر بار افکار منفی و اقدامات نادرست و نسنجیده است.

انسان برخلاف حیوانات، پیوستگی غریبی بین هیجانات و افکار خود دارد. به طوری که وقتی نسبت به چیزی احساس مثبت داشته باشد بیشتر به آن فکر میکند و این افکار جنبه مثبت تر و خلاق تری به خود میگیرد.

گوردون با درك اين مهم، استراتژی بالا به پایین را در راستاي تقويت نيروي انگيزه مديران كسب و كار و پرسنل آن اجرا میکند:

“چرا وارد این شغل شدی؟”
گوردون با طرح چنین سوالاتی، رسالت و اهداف اولیه شروع یک کسب و کار را به مدیران آن گوشزد میکند. عاملی که میتواند انگیزه فراوانی را زنده کند.

درواقع تنشهای روحی طبق تحقیقات میتوانند تا ۳۰ درصد از اثربخشی شغلی افراد بکاهد. بنابراین اگر انرژی روانی لازم و انگیزه کافی ندارید، لحظه ای درنگ کنید تا به آرامش دست یابید.

انباشته شدن هیجانهای منفی مانند گرد و غبار غلیظی است که دید ما را محدود میکند و درنتیجه توانایی تفکر را از ما سلب میکند. پس برای فرونشاندن این گرد و غبار باید به آرامش رسید و سپس انگیزه های مدفون شده را احیا کرد.

حال به این سوال نیز پاسخ دهید: “برای زنده کردن آتش امید و احیای اشتیاق خود به کسب و کارتان، چه کاری میتوانید انجام دهید؟”

۲- یک گوشه طلایی بازار را از آن خود کنید.
پس از آنکه مدیر رستوران به ثبات روحی و عاطفی دست یافت و انرژی لازم را کسب کرد، حالا میتوان به حل  وفصل مسائل او اقدام کرد.

گام اول در حل مشکلات رستورانها و يا اساسا كسب و كارهاي بحران دیده، شناسایی و تعیین بازار هدف است. البته بازار هدف باید خاص و متمایز باشد. به طور مثال چندی پیش فردی در آمستردام رستورانی را افتتاح کرد که برخلاف دیگر رستورانها برای غذاخوردن جمعی نبود.

او  رستورانی با میزهای یک نفره طراحی کرده است که مخصوص افراد گوشه گیر و انزواطلب است. بسیاری از رستورانهای مشهور دنیا دارای ویژگیهای مخصوص خود هستند و برخی از این رستورانها برای افراد خاص و یا با یک ویژگی جالب طراحی شده اند. مثلا رستورانی برای عشق خودروها، رستوران چپ دستها، رستوران کودکان و….

درواقع تلاش برای فائق آمدن بر کل بازار و تولید و ارائه هرگونه محصول یا خدمت، تلاشی بیهوده است و در عوض باید به دنباله روی از استراتژی تمایز، قسمتی متمرکز از بازار را انتخاب کنیم.

لذا استراتژی خوشامدگویی به همه، روشي منسوخ در کسب و کار است و باید در جهت شناسایی نیازهای فراموش شده یا برآورده نشده ی گوشه های طلایی و دنج بازار اقدام کرد.

گوشه های طلایی و یا دنج بازار بخشهایی از بازار هستند که از بازار اصلی خارج و دور از چشم رقبا هستند. به علاوه نیازهای متمایزی دارند و حتی قادرند بهای بالاتری را برای محصولات مطلوب خود بپردازند.

اغلب رستورانهای پیشرو نيز به همين ترتيب، اقدامات بازاریابی خود را همسو و متمرکز بر گزینش مخاطبان ویژه و گوشه های طلایی بازار میکنند. آنها منحصر به فرد بوده و نیازهای منحصر به فرد را تأمین میکنند.

.

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان

.

برای مثال آنها به جای آنکه سعی کنند پاسخگوی تمام سلائق غذایی باشند. چنین شعاری را دنبال ميکنند:

“ما میخواهیم اصیل‌ترین رستوران غذاهای مکزیکی در تهران باشیم.”

حالا باید تمام غذاها، دکوراسیون و تصمیمات مرتبط با خدمات رستوران؛ مبتنی بر این شعار و بدون کوچکترین تخطی باشد. باز یادآور میشوم که استراتژی خوشامدگویی به همه نمیتواند راهبرد مطلوبی برای موفقیت باشد. پس مخاطبانتان را با دقت انتخاب کنید.

در ادامه، به این سوال پاسخ دهید:
“در بازار، شما را با چه ویژگی ای میشناسند؟ آیا جایگاهتان برای مشتریانتان مشخص است؟”

۳- علفهای هرز را پاکسازی کنید
پس از شناسایی بازار هدف، نوبت به تنظیم منو و فهرست غذایی و به عبارتی محصولات یک کسب و کار میرسد.

پرواضح است که همه چیز در يك رستوران، حول موضوع فهرست غذا و نوشیدنی و یا همان منو میچرخد. این فهرست باید علاوه بر گیرایی، با مفهوم و بازار هدف رستوران، فضای آن، انتظارات مشتریان و ظرفیت پخت و پز هماهنگ باشد و به رشد رونق کسب  کارمان بی انجامد.

منوی یک رستوران به منزله فهرست اقلام تولیدی آن است و بازتابی از استراتژیهای کسب و کار به شمار میرود. گوردون در مثال خود از رستورانهایی یاد میکند که به اشتباه سبد محصولات خود ر با غذاهای متعددی لبریز میکنند.

او به عنوان نمونه رستوران هندی را مثال میزند که بیش از ۱۵۰ نوع غذا عرضه میکند، حال آنکه طبق نظر او این منو باید به حداکثر ۱۲ غذا محدود شود.

محدود بودن منو نه تنها انتخاب مشتری را تسریع کرده و آن را سهل میكند، بلکه تأمین مایحتاج  و آماده سازی غذا را سرعت میبخشد و نتیجه آن کاهش هزینه ها، افزایش کیفیت و سرعت خدمت رسانی است که معنای آن سودآوری بالاتر است.

گوردون توضیح میدهد که کسب و کارهایی که اقدامات متعدد و غیرهمسانی را انجام میدهند، نمیتوانند شاخص و  چشمگیر باشند. حال آنكه شاخص بودن آن چیزی است که کسب و کارها بدان نیاز مبرم دارند.

حالا با پاسخ دادن به این سوال، درک بهتری از مطلب فوق خواهید داشت:
“زوائد قابل حذف کسب و کارتان کدام است؟”

۴- ارتباط موثر برقرار کنید
گوردون رمزی بعد از اصلاح بازار هدف و سبد محصولات رستورانهای بحران زده، به سراغ مشتریان میرود. بدیهی است که روابط کسب و کارهای بحران زده پس از مدتی با مشتریان خود تیره و تار میشود. اما حتي میتوان مشتریان قطع رابطه کرده را نيز با تمهيدات و راهبردهايي دوباره میزبانی کرد.

.

عوامل موفقیت ثروتمند ترین آشپز جهان

.

روابط با مشتری یک دارایی بلندمدت است. بنابراین یکی از بهترین رویکردها برای مقابله با بحران این است که عملکرد بازاریابی را در راستای روابط با مشتری تغییر دهیم. لذا باید با انتخاب یک استراتژی مناسب و ایجاد فرآیندهایی حول آن به منظور تقویت روابط پرسود و مثبت، به کارمندان خود در این زمینه آموزش دهیم،

و سازمان خود را با پرسنلی تکمیل کنیم که هوش هیجانی کافی داشته و از روانشناسی ارتباط سررشته داشته باشند.

درواقع ما گاه فراموش میکنیم که افزایش میزان فروش نه تنها به تبلیغات حرفه ای و محصولات و خدمات متمایز وابسته است، بلکه این افزایش بیشتر در گرو نگرش مشتریان نسبت به کسب و کار و اعتماد ایشان به ما است.

لذا پس از اقدامات در شناسايي و تعيين بازار هدف و سبد محصولات، باید نسبت به برقراری ارتباط عاطفی با مشتریان اقدام و روحیه اعتماد در ایشان را احیا کرد.

از مشتریان خود در خصوص مشکلات و چگونگی رفع آنها سوال کنید و پس از گردآوری نظرات سازنده آنها، در قالب یک تیم کاری به اصلاح امور بپردازید.

۵- یک تجربه خلق کنید
مهمترین شخص در کسب و کار شما، مشتریانتان هستند. از این رو باید تجربه ای به یاد ماندنی برای آنها بیافرینید.

درواقع عالی بودن، بد بودن و یا معمولی بودن یک کسب و کار به تجربه مشتریان آن وابسته است.

آلوین تافلر در کتاب خود به نام شوک آینده از ظهور صنعتی به نام صنعت تجربه سخن میگوید که در آن مردم تمایل دارند تا درصد زیادی از حقوق خود را صرف کسب تجربه های جالب و جدید کنند. کسب و کارهایی که به خوبي این تجربه را خلق و مدیریت میکنند، میتوانند ارزش افزوده ای را به فرآیندهای خود بیفزایند.

پارس ناز


هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

           

         (پنهان)

  

لطفاً عدد داخل تصوير را وارد كنيد
عکس روز
راه و رسم زندگی
مطالب جالب

آخرین مطالب


تبلیغات ویژه
امکانات بانو وان
پخش اینترنتی قرآن کریم
تلویزیون اینترنتی
لیست آهنگ های پیشواز همراه اول
لیست آهنگ های پیشواز ایرانسل
لیست آخرین زمین لرزه های ایران
اوقات شرعی به تفکیک شهرها
پنل ارسال SMS پیامک
عضویت در گروه بانوان
سایر موضوعات سایت
عکس روز
مطالب جالب
گردشگری و هنرهای دستی
نکات خانه داری
فال و طالع بینی
عشق و دلدادگی
سرگرمی
حقوق زن و خانواده
حوادث
بهداشت ، سلامت و زیبایی
اخبار خانواده
آموزش پیش از بارداری،بارداری و زایمان
آموزش برای شیرخوار و خردسال
آداب همسرداری و راه های پیشگیری
SMS و پیامک
تست شخصیت و روانشناسی
مصاحبه با ورزشکاران و هنرمندان
مطالب روانشناسی و زندگی بهتر
آشپزی و شیرینی پزی
اسلام و قرآن
بخش رژیم و تناسب اندام
گالری دکوراسیونفال و طالع بینی
فال حافظ
فال انبیاء
فال رمل
فال چوب
فال اعداد
استخاره با قرآن
فال گلبرگ
طالع بینی خواب
فال بوسیله رنگها و تاریخ تولد
فال بوسیله قرآن
فال فصلی
فال کسب و کار
فال نخود (بختیاری)
فال بوسیله چای
فال پاسور ( فال احساس )
گرفتن فال با تاس
فال جال فلز- شما چه فلزی هستی ؟
فال شغل برای ماههای مختلف سال
فال عاشقانه با بوسه
فال ورزشی
طالع بینی خواب شما
فال راهنمای خرید هدیه
فال مد
تعبیر خواب هر روز ماه
طالع بینی از روی حرف اول اسم شما
تعبیر خواب سلمان
سنجش عشق شما
طالع بینی و روانشناسی رنگ چشم ها
با متولدین چه ماهی ازدواج بکنید
طالع بینی دانشجویی

پنل ارسال اس ام اس

تست های روانشناسی
تعجب انگیزترین تست روانشناسی۹۰
شخصیت شناسی از روی حرکات چشم
شناخت شخصیت از روی حرکات بینی
تست تمرکز و سرعت
تست میزان شادی شما
میزان محبوبیت شما؟
تست سنجش میزان عشق
تست روانشناسی بو
تست میزان استرس
یک تست شخصیت سنجی مفصل
تا چه حد فضول هستید؟
روانشناسی دروغ
تشخیص شخصیت از روی گروه خونی
آیا فردی‌ هنرشناس‌ و اهل‌ هنر هستید؟
آیا فردی‌ معاشرتی‌ و خونگرم‌ هستید؟
آیا فردی‌ کاری‌ و سخت‌ کوش‌ هستید؟
آیا فردی‌ جسور هستید؟
تست روانشناسی عدد مورد علاقه
خود شناسی برای زندگی مشترک
رازهای رفتاری ماه های مختلف سال
تست ازدواج ویژه دختر و پسران مجرد
آیا شما به‌ راحتی‌ دوست‌ پیدا می‌کنید؟
آیا فردی شاد و بانشاط هستید؟
آیا فردی‌ خوش‌ بین‌ هستید؟
اسرار روانشناسانه شکل امضاء!
نمره اعصاب شما چند است؟
تفاوتهای روانشناسی زنان و مردان
۷ علامتی که افراد دروغگو رالو میدهد
شما جذب چه تیپ مردهایی میشود؟
از این کارها اجتناب کنید
شخصیت شناسی از روی دندان
شخصيت شناسي از نحوه دست دادن
شخصيت شناسي از روي دست خط
شخصیت شناسی از روی رنگ چشم
شخصیت شناسی از روی آدامس
این تابلو چه چیزی کم دارد؟
تست میزان شجاعت
جدیدترین تست روانشناسی آمریكا
تست خودشناسي فرويد
رابطه تاریخ تولد و شخصیت
کدوم طرفی؟(واقعآ جالبه!)
شناخت شخصیت از روی خنده
شخصیت شناسی با سنگ ها
شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت ما
تست هوش و IQ جدید(بسیار دقیق)
خصوصيات اخلاقي بر اساس تاریخ تولد
شما چه جوري سلام مي‌كنيد؟؟
تست هوش (با نتیجه گیری عالی)
میزان عشق متولدین ماه های سال
تشخیص مردان بی وفا از روی چهره
تست روانشناسی قربانیان عشق
تست میزان عواطف و احساسات شما
بـه كار فكـر می‌كنیـد یـا بـه تفریـح؟
ارتباط شما با احساساتتان؟

هاست ایرانی و ملی

هاستینگ با کیفیت ایران و میزبانی ملی با قیمت مناسب کیمیاهاست ارائه نمایندگی و ریسلر ایران

ارسال اس ام اس انبوه

پنل ارسال پیامک SMS  مطالب جالب     آداب همسر داری     بهداشت ،سلامت و آرایش
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
بسیار عجیب تولد یک بچه با 26 عدد انگشت
 . . . . . . نوزاد بیست و شش انگشتی میانماری در کتاب رکوردهای گینس ثبت می‌شود. یک مادر میانماری که نوزاد خود را با دوازده انگشت دست و چهارده انگشت پا بدنیا آورده است گفت، دخترش از لحاظ درک و فهم در مقایسه با نوزادان عادی تفاوتی ندارد و چه بسا قوه ادراکش بهتر از دیگران است.به گزارش ایران ناز مادر نوزاد عجیب الخلقه قصد دارد نوزاد خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند. فیو مین مین سو، بیست و شش ساله از ابتدای تولد لی یاتی نوزاد دخترش می دانست که اعضای بدن وی کمی بیشتر است....
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
درباره مسائل جنسی نکاتی مفید
    استفاده مداوم از آنتی بیوتیک ها خطر ابتلا به عفونت های قارچی را تشدید می کند .   نکاتی مفید درباره مسائل جنسی این سوالات و مشکلات جنسی در اکثر افراد ممکن است پیش بیایند و آن ها از طرح اینگونه سوالات برای دکتر و یا افراد نزدیکشان خجالت بکشند. عجیب است که زنان شرم دارند در مورد مشکلات جنسی خود با پزشک و متخصص زنان و زایمان صحبت کنند. حال که شما سخن نمی گویید، در این متن متخصصان نکاتی را با شما در میان می گذارند. .   - نسبت به خطر ابتلا به عفونت های قارچی آگاهی یابید دکتر می...
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
درباره سندرم تخمدان پلی کیستیک آنچه زنان باید بدانند
    سندرم تخمدان پلی کیستیک، دلیل اصلی ناباروری تخمک گذاری است . نکاتی برای مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک آیا شما سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید؟ باید بدانید که شما تنها نیستید. در اینجا یازده چیزی را که فقط شما باید بدانید، می آوریم. . - داشتن اضافه وزن به علت یک مشکل متابولیسمی یکی از بزرگ ترین برداشت های اشتباه درباره زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک که اضافه وزن دارند این است که آنها زیاد می خورند و ورزش نمی کنند. این درست نیست! زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستی...

سایت های همکار: ثبت هاستينگ و دامنه - هاست ایرانی ، میزبانی ملی - هاست ایران - هاست لینوکس - پنل ارسال اس ام اس SMS - راهنماي سفر و گردشگري ترمينال - مدارك صدور ويزا - شارژ ارزان - گیفت کارت - مجله آشپزی- راهنمای سفر به دبی- ساخت سایت- سایت پزشکی- خرید و فروش خودرو- تولید محتوا- هاست مخصوص جوملا - هاست مخصوص وردپرس- خرید گوشی دست دوم - فروش گوشی دست دوم - طراحی سایت حرفه ای - قیمت گوشی دست دوم- تور ترکمن صحرا- تور لحظه آخری - دیدنی های مالزی- هتل های دبی- راهنمای سفر به آنتالیا- تور قشم- تور مشهد- تور آلانیا- تور استانبول - هاستینگ ویندوز- ریسلر هاست- میزبانی سایت پربازدید- لیست هتل های ایران - معرفی هتل های خارجی - تورهای داخل ایران - تورهای خارج از ایران- لیست هتلهای استانبول- گردشگری ایران- ایران زیبا- راهنمای سفر


صفحه اصلی | تور و مسافرت |  درباره بانو وان | عضویت در خبرنامه  | تبلیغات

کلیه حقوق این سایت متعلق است به Banoo1.com و بازنشر مطالب و آموزش های سایت های دیگر، بخصوص انواع فال ها و مطالب سرگرمی نشانه تایید آنها نمی باشد.